Mumble Nézet News Hasábok Régi Játék oldalak Szolgáltatás oldalak Partner oldalak
Bezárás

CSHU - Hungarian Counter-Strike Portal

Hét replayeTovább

minimap

Infi vs Fly

topicheader

BF3 gondok, problémák, segítség

Létrehozva: 2011. október 2. Létrehozta: vferi65 Kategória: BF3 4483 hozzászólás

Amennyiben technikai segítség kell, a gyorsabb és hathatósabb válaszok érdekében a következőket add meg! Proci; VGA; Memória; Hangkártya (alaplapi vagy egyéb) VGA driver verziószáma; Op. rendszer; Op. rendszer mikor volt telepítve Ha van, akkor mi a hibaüzenet, illetve írd le a jelenséget minél részletesebben. Ha képet mellékelsz, fel tudod tölteni itt az oldalon albumba, vagy az alábbi képfeltöltőket is használhatod: http://justpaste.it/np8

MasterboyXX 2011. december 24. 3540 hozzászólás 51.
Válasz Jim #928. hozzászólására
Na ez magas :xD: ha beteszem az 1cd azon csak az origin van és ott töltöttem le 2.cd minek van ? akkor ezek szerint nincs is fenn a gépemen és ezért nem tudok bejelentkezni és küld hiba üzenetet hogy vegyem meg a játékot ? valaki leírná hogy telepítsem fel az elejétől fogva? bocs , hogy itt értetlenkedek de nem vágom hogy van ez most.Sorry :vigyor:
Kaptal,cd kulcsot? Aktivald be az originbe,es hagyd hogy,az origin toltse le a legfrissebbet. vmi. 14GB felet. Akkor semmi lemez nemkell hozza.
Im living in the future for more information check my profile! Offcourse there are lots of missunderstanding in life everywhere but I dont care about thoose little things!!!
Jim 2011. december 24. 13 hozzászólás 7856.
Na ez magas :xD: ha beteszem az 1cd azon csak az origin van és ott töltöttem le 2.cd minek van ? akkor ezek szerint nincs is fenn a gépemen és ezért nem tudok bejelentkezni és küld hiba üzenetet hogy vegyem meg a játékot ? valaki leírná hogy telepítsem fel az elejétől fogva? bocs , hogy itt értetlenkedek de nem vágom hogy van ez most.Sorry :vigyor:
HunDrag 2011. december 24. 152 hozzászólás 2120.
Válasz Jim #925. hozzászólására
Hali az lenne a gondom ,hogy nem tudok belépni battlelogra azt írja ki ,hogy vegyem meg a játékot de a játékot megvetem és mért van két lemez a dobozában amikor lekellet töltenem az originen keresztül ? :siros:
Az csak ugy tünik hogy letölti de közben a lemezröl telepit szal a lemezröl indisd a telepitést
MasterboyXX 2011. december 24. 3540 hozzászólás 51.
Válasz Jim #925. hozzászólására
Hali az lenne a gondom ,hogy nem tudok belépni battlelogra azt írja ki ,hogy vegyem meg a játékot de a játékot megvetem és mért van két lemez a dobozában amikor lekellet töltenem az originen keresztül ? :siros:
Originbol,inditsd eloszoris a jatekot.
Im living in the future for more information check my profile! Offcourse there are lots of missunderstanding in life everywhere but I dont care about thoose little things!!!
Jim 2011. december 24. 13 hozzászólás 7856.
MasterboyXX 2011. december 23. 3540 hozzászólás 51.
Válasz Szotyika14 #921. hozzászólására
Proci:Intel Core TM 2 Duo
VGA:(nem tudom mi az)
HAngkártya:nem tudom
Memória:4GB ram

De egyébként a gépem meg van hozzá
Tolj,egy dxdiag-ot. Ott ir benne mindent.VGA stb.
Szotyika14 2011. december 23. 15 hozzászólás 7427.
Próbáltam a scann kikapcsolásával is de n így se sikerült
Válasz MasterboyXX #887. hozzászólására
Van,netalan vmi. monitorozzo program a haterben, ilyen ASUS gamerosd,hasonlo programok betudnak kavarni legjobb kezdesnek ha az osszeset origin kivetelevel es az antivirusod kivetelevel,becsuknal. (jovolna tudni milyen virusirtod van,vagy tuzfal. Beallitani benne,hogy a bf3.exe-t ne scannelje stb.) A masik a konfigodat,meg mindig nemirtad le. Proci,VGA,hangkartya,memoria.
jah meg vírusirtó:System Synematic Endpoint Protection
És megpróbálom beállítani
Válasz MasterboyXX #887. hozzászólására
Van,netalan vmi. monitorozzo program a haterben, ilyen ASUS gamerosd,hasonlo programok betudnak kavarni legjobb kezdesnek ha az osszeset origin kivetelevel es az antivirusod kivetelevel,becsuknal. (jovolna tudni milyen virusirtod van,vagy tuzfal. Beallitani benne,hogy a bf3.exe-t ne scannelje stb.) A masik a konfigodat,meg mindig nemirtad le. Proci,VGA,hangkartya,memoria.
Proci:Intel Core TM 2 Duo
VGA:(nem tudom mi az)
HAngkártya:nem tudom
Memória:4GB ram

De egyébként a gépem meg van hozzá
HunDrag 2011. december 23. 152 hozzászólás 2120.
Válasz MasterboyXX #919. hozzászólására
Na akkor egy dxdiag+ hijackthis-t dobjal mar nekem privatban.
A dxdiag-ot ugy lehet kapni,hogy a futtatasba belenyomod a dxdiag-t mikor bejon akkor osszes informacio mentese,a filet kell feltolteni vmi. ingyenes file megosztora. pl. mediafire.com

Ez melle a HijackThis kene: Semmi jelszot nem tartalmaz csak olyan adatokat hogy milyen programok futnak a haterben. Stb. Utana lehet olvasni ezeknek.
Most ismét ujra rakok mindent a 460 gtx el ha nem lesz jo akkor majd küldöm a dxdiag de azt irja no problem semmivel na de kell még vagy 2 ora mire le frissiti magát a game és utána minden kiderül
Válasz HunDrag #915. hozzászólására
Google chrome és ugy csinálom de azt irja valami hiba lépetfel és eddig minden igy volt és nem volt problémám vele és ,ost már az össz driver fel volt rakv 285+bol 290.53ig
Na akkor egy dxdiag+ hijackthis-t dobjal mar nekem privatban.
A dxdiag-ot ugy lehet kapni,hogy a futtatasba belenyomod a dxdiag-t mikor bejon akkor osszes informacio mentese,a filet kell feltolteni vmi. ingyenes file megosztora. pl. mediafire.com

Ez melle a HijackThis kene: Semmi jelszot nem tartalmaz csak olyan adatokat hogy milyen programok futnak a haterben. Stb. Utana lehet olvasni ezeknek.
Válasz porkutt11 #914. hozzászólására
Nekem is az a problémám hogy fut a semmi probléma nincs vele de egy 5 perc idő után kidob és semmi extrát nem ír hozzá.Annyit ír hogy a játék helytelen működés miatt leállt.
Gepet nem irnal?
dekosmaster 2011. december 23. 42 hozzászólás 4615.
Válasz MasterboyXX #912. hozzászólására
Erdekes,mert nekem nem crashel pedig 8800 ultram van.
Hát, kipróbáltam amit mondtál, de nem hat... Most már tényleg úgy érzem, hogy k****ra megérte megvenni a játékot...
Uff, én beszéltem!
porkutt11 2011. december 23. 2 hozzászólás 16132.
Ha valaki tudna segíteni az vegyen fel msnre: alpa.dog@hotmail.com
Válasz MasterboyXX #913. hozzászólására
Hat, a jatekot originen keresztul inditsd,el es hagyd meg neki hogy o lepjen be a battlelogra. Milyen bongeszovel probalod?
Google chrome és ugy csinálom de azt irja valami hiba lépetfel és eddig minden igy volt és nem volt problémám vele és ,ost már az össz driver fel volt rakv 285+bol 290.53ig
porkutt11 2011. december 23. 2 hozzászólás 16132.
Nekem is az a problémám hogy fut a semmi probléma nincs vele de egy 5 perc idő után kidob és semmi extrát nem ír hozzá.Annyit ír hogy a játék helytelen működés miatt leállt.
Válasz HunDrag #911. hozzászólására
Esetleg más tipp 1 pár inditást probáltam müködöt ujrainditotam a gépet már megint nem indul.Hiába belépek a battlelogba nem az originen belül ,probáénék jáccani és ugyanazt a hiba üzenetet kapom hogy sajna valami hiba lépet fel:siros: És eddig semmi ien problémám nem volt ujra rakva rendszer játék minden és mégis ez van :siros:
Hat, a jatekot originen keresztul inditsd,el es hagyd meg neki hogy o lepjen be a battlelogra. Milyen bongeszovel probalod?
Válasz dekosmaster #910. hozzászólására
Már találtam megoldást: várni. Várni a driver-re, ugyanis több helyen is olvastam, hogy a 280-as driver óta az összes driver rossz hatásra van az én, valamint mások GT-s kártyáira is. Ezek a driverek valamit elb****ak a BF3-ban, és ez a probléma az összes GT tulajdonost érinti. A Dice gyűjti a visszajelzéseket, hogy több infót tudjanak erről a problémáról. Mást nem nagyon lehet tenni. Valamint az ilyen tisztogatások is fölöslegesnek bizonyultak, mivel naponta olvasom a fórumokat a kártyámról. VÁRNI KŐ. :siros:
Erdekes,mert nekem nem crashel pedig 8800 ultram van.
Válasz MasterboyXX #903. hozzászólására
Originbe,jobb klikk a jatekon es reinstall(javitas),megvarod hogy vegig menyen es proba ki.
Esetleg más tipp 1 pár inditást probáltam müködöt ujrainditotam a gépet már megint nem indul.Hiába belépek a battlelogba nem az originen belül ,probáénék jáccani és ugyanazt a hiba üzenetet kapom hogy sajna valami hiba lépet fel:siros: És eddig semmi ien problémám nem volt ujra rakva rendszer játék minden és mégis ez van :siros:
Válasz MasterboyXX #909. hozzászólására
Akkor,mondok egy ilyent,probald meg a kovetkezot: Nemtom milyen win7(magyar v angol), RUN-ba(futtas irod) %temp% {enter} CTRL+A (mindent kijelolsz es torolsz, DEL-el.) Ugyanezt, csak temp -kent irod be ugyanigy kitakaritod,hogy hatasossabb legyen a muvelet lepj,ki az Originbol+Bongeszobbol. Csinald meg, nyomj egy restartot, proba ki es nezd meg jo-e. Ha muxik akkor ajanlott rendszeressen takaritani ezt.
Már találtam megoldást: várni. Várni a driver-re, ugyanis több helyen is olvastam, hogy a 280-as driver óta az összes driver rossz hatásra van az én, valamint mások GT-s kártyáira is. Ezek a driverek valamit elb****ak a BF3-ban, és ez a probléma az összes GT tulajdonost érinti. A Dice gyűjti a visszajelzéseket, hogy több infót tudjanak erről a problémáról. Mást nem nagyon lehet tenni. Valamint az ilyen tisztogatások is fölöslegesnek bizonyultak, mivel naponta olvasom a fórumokat a kártyámról. VÁRNI KŐ. :siros:
Uff, én beszéltem!
Válasz dekosmaster #908. hozzászólására
Nem, nem olyan leállás. Olyan, hogy játszom, és bármikor, a lehető legváratlanabb pillanatban csak úgy leáll a játék, "A BF3.exe működése leállt" címszóval. (Origin javítást, és driver-t meg már próbáltam) Képzelheted milyen pofát vágok... :oO:
Akkor,mondok egy ilyent,probald meg a kovetkezot: Nemtom milyen win7(magyar v angol), RUN-ba(futtas irod) %temp% {enter} CTRL+A (mindent kijelolsz es torolsz, DEL-el.) Ugyanezt, csak temp -kent irod be ugyanigy kitakaritod,hogy hatasossabb legyen a muvelet lepj,ki az Originbol+Bongeszobbol. Csinald meg, nyomj egy restartot, proba ki es nezd meg jo-e. Ha muxik akkor ajanlott rendszeressen takaritani ezt.
Válasz MasterboyXX #895. hozzászólására
A directx 10.1-et nemkell letoltened. DirectX-t toltsd. A masik milyen kifagyassokra gondolsz? Olyanra hogy az uj mappot toltene be,de csak Saving meg csak fekete kep+ kurzor. Arra csak az ALT+TAB segit a kor vege elott.
Nem, nem olyan leállás. Olyan, hogy játszom, és bármikor, a lehető legváratlanabb pillanatban csak úgy leáll a játék, "A BF3.exe működése leállt" címszóval. (Origin javítást, és driver-t meg már próbáltam) Képzelheted milyen pofát vágok... :oO:
Uff, én beszéltem!
Válasz Pityu8611 #906. hozzászólására
Valóban megoldotta!!!!!!!Köszönöm!!!50 fps alá nem megy mostmár!!!!
Np.
Pityu8611 2011. december 23. 34 hozzászólás 5136.
Válasz MasterboyXX #904. hozzászólására
Ezt kiprobalnam,hogy muxik-e link a kerdes az,hogy be-e van kapcsolva, alapbol be,hogy kozbe te ki-e kapcsoltad azt nemtudom. De mint latod a kepeken nemlesz nehez szt. megcsinalni ezt. FPS,eses akkor van ha a jatek kozben mas program is,be aktivalozodik. pl. msn-n rad irnak,skype hasonlo. DE a fentebb dolog szt. megoldja.
Valóban megoldotta!!!!!!!Köszönöm!!!50 fps alá nem megy mostmár!!!!
Válasz MasterboyXX #903. hozzászólására
Originbe,jobb klikk a jatekon es reinstall(javitas),megvarod hogy vegig menyen es proba ki.
most 1szerüen elindult magátol,de azért kösszi a segitséget a biztonság kedvéért megcsináltam most amit irtál 1elenöre jo:mosoly: de meddig az majd kiderül zaklatlak ha valami van mert ugy látom te vagy itt a föguru::mosoly:kösszi
Válasz Pityu8611 #902. hozzászólására
High beállítás nem ultra!!
Ezt kiprobalnam,hogy muxik-e link a kerdes az,hogy be-e van kapcsolva, alapbol be,hogy kozbe te ki-e kapcsoltad azt nemtudom. De mint latod a kepeken nemlesz nehez szt. megcsinalni ezt. FPS,eses akkor van ha a jatek kozben mas program is,be aktivalozodik. pl. msn-n rad irnak,skype hasonlo. DE a fentebb dolog szt. megoldja.
Válasz HunDrag #901. hozzászólására
sziasztok valaki másnak is van gondja a játék inditásal ???tegnap ota ha inditom az originen keresztül a gamet ezt az üzit kapom WE're sorry ,an error has ocured .rendszer teljesen ujra rakva és eddig nem volt ien.Most lett bele rakva a gépbe 1 560 gtx ti top de azzal is ment estig este ota meg nem tuok belépni.És viszaraktam a 460gtx-et és azzal se engedbe kösszi a tippeket ha van
Válasz MasterboyXX #899. hozzászólására
Milyen,beallitasok mellett fut a jatek neked? Probaltad mar dx10-ben?
High beállítás nem ultra!!
sziasztok valaki másnak is van gondja a játék inditásal ???tegnap ota ha inditom az originen keresztül a gamet ezt az üzit kapom WE're sorry ,an error has ocured .rendszer teljesen ujra rakva és eddig nem volt ien.Most lett bele rakva a gépbe 1 560 gtx ti top de azzal is ment estig este ota meg nem tuok belépni.És viszaraktam a 460gtx-et és azzal se engedbe kösszi a tippeket ha van
Elevatorix 2011. december 23. 8 hozzászólás 9614.
leetz0r1337!!!!
Nekem is volt szerencsém egy banhoz egy francia szerveren.
2. voltam az amcsik közt és volt kb 5000 pontom..eccer csak kick és ban.
Nézem mi a fu.k let a géppel.Erre....
OK:sajnos magyarok nem játszhatnak a szeron.
Hiábba,nem bírják ha a magyarok jók vmibe.......... :))))))))))csigaevők.... :()))))
Válasz Pityu8611 #898. hozzászólására
Sziasztok!!Az lenne a problémám h bármelyik pályán néha nagyon leesik az fps-em!!átlagban 60-70 között van de néha "nem lehet robbanáshoz vagy bármi efekt-hez kötni" leesik 30-40-re pár másodpercre!!Elég idegesítő mert észrevehető a játék futásán!!I7 870 3.8 ghz,GTX 460 SOC,4 giga 1800-as ram,MSI P55-GD65 lap!!!290.53-as driver,WIN7 64 bit!!Előző driverekkel is csinálta!!Köszi a segítséget!
Milyen,beallitasok mellett fut a jatek neked? Probaltad mar dx10-ben?
Sziasztok!!Az lenne a problémám h bármelyik pályán néha nagyon leesik az fps-em!!átlagban 60-70 között van de néha "nem lehet robbanáshoz vagy bármi efekt-hez kötni" leesik 30-40-re pár másodpercre!!Elég idegesítő mert észrevehető a játék futásán!!I7 870 3.8 ghz,GTX 460 SOC,4 giga 1800-as ram,MSI P55-GD65 lap!!!290.53-as driver,WIN7 64 bit!!Előző driverekkel is csinálta!!Köszi a segítséget!
Dinka 2011. december 22. 21 hozzászólás 6394.
Válasz illuminati65 #894. hozzászólására
Sziasztok!

Van egy problémám amihez jól jönne egy kis segítség, mert én már totál feladtam.

Arról van szó, hogy a sikeres Origin regisztáció után, újbol megjelenik a bejelentkező felület és a tetején pirossal : An account was found with your e-mail. Beíirom a jelszót és INCORRECT. E-mailt nem kaptam pedig 3 szor is megpróbáltam. A játék eredeti.

A segítséget előre is köszönöm!

illuminati65 Ezen az e-mail címen van már egy accountod ha már játszottál a bétával azt az accountot kell használni és a jelszót is.
Ja és kérheted az új jelszót az originbe a regizett e-mail címre.
MasterboyXX 2011. december 22. 3540 hozzászólás 51.
Válasz illuminati65 #894. hozzászólására
Sziasztok!

Van egy problémám amihez jól jönne egy kis segítség, mert én már totál feladtam.

Arról van szó, hogy a sikeres Origin regisztáció után, újbol megjelenik a bejelentkező felület és a tetején pirossal : An account was found with your e-mail. Beíirom a jelszót és INCORRECT. E-mailt nem kaptam pedig 3 szor is megpróbáltam. A játék eredeti.

Na,most ha teheted,probald meg vmi. ismerosodtol bejelentkezni. A masik esetleg azt probald meg beleirod a jegyzetombe a jelszot es azt bemasolod az originbe hatha,elirsz vmit. vagy pont ekkezet vagy y-z vel keveredik. Arra vigyazz,hogy az origin nemfogadjak el a *,&,^,% hasonlo karaktereket a jelszoba,szal csak Kis,Nagy betu+szamok.
Válasz dekosmaster #893. hozzászólására
Letöltöttem a driver-t (290.36). A FPS-laggos probléma megoldódott, de a játék továbbra is rengetegszer bezárul... Ez megoldhatatlan, nem is tudok játszani vele!!! Ha a bétában nem volt ez, akkor mi a #&$@#&@$ kell ezt csinálnia?! Le kéne töltenem a DirectX 10.1-et, de egy &@#&@$ linket sem találok az egész google-ben!!! MOST MÁR NYUGTATÓ KÉNE... :siros:
A directx 10.1-et nemkell letoltened. DirectX-t toltsd. A masik milyen kifagyassokra gondolsz? Olyanra hogy az uj mappot toltene be,de csak Saving meg csak fekete kep+ kurzor. Arra csak az ALT+TAB segit a kor vege elott.
illuminati65 2011. december 22. 1 hozzászólás 18534.
Sziasztok!

dekosmaster 2011. december 22. 42 hozzászólás 4615.
Válasz MasterboyXX #886. hozzászólására
Hulyeseg, innet toltsd le: 290.36 win7 32bit es ezt most lattom hogy ez a legfrissebb: 290.53 win7 32bites.Az utobbit nem probaltam,de az elotte levot kibirod probalni. Nyugodtan, es legyen clean install.
Letöltöttem a driver-t (290.36). A FPS-laggos probléma megoldódott, de a játék továbbra is rengetegszer bezárul... Ez megoldhatatlan, nem is tudok játszani vele!!! Ha a bétában nem volt ez, akkor mi a #&$@#&@$ kell ezt csinálnia?! Le kéne töltenem a DirectX 10.1-et, de egy &@#&@$ linket sem találok az egész google-ben!!! MOST MÁR NYUGTATÓ KÉNE... :siros:
Uff, én beszéltem!
FLASHMOB 2011. december 22. 429 hozzászólás 924.
De nem értem, hogy ehhez miért törölte a játékomat le a gépről, az origin vagy ha nem az, akkor nem tudom ki
Válasz FLASHMOB #890. hozzászólására
De hogy-hogy bannolt? és mit csináltam hülyén? és most akkor mit tegyek?
Van,annyi szerver amennyit akarsz, egy szerverrol bannoltak. Akkor mivan, nem tetszettel az adminnak es bannolt tenni elenne nemtudsz semmit se. Sajat szerveren azt csinal amit akar.
De hogy-hogy bannolt? és mit csináltam hülyén? és most akkor mit tegyek?
Válasz FLASHMOB #888. hozzászólására
Hi ma játszottam a BF3-al
Operation Metro mapon Conquest módban 64 slotos szerveren feldobtam a lépcsőn egy granyót, kirobbant 8 enemy+ felmentem és ledaráltam 4 et. 5másodpercre rá kaptam egy kick-et mentem volna vissza de ezt írta:
Game server requires PunkBuster Download or update Punkbuster now Click continue when you are done to join this server.
aztán leszedtem PunkBuster-t rányomtam Origin-re és a BF3 letörlődött!!
Miért?
Vmit. rosszul csinaltal,amugy meg biztos a szerver admin bannolt. Csak ilyen hulye uzenettel.
Hi ma játszottam a BF3-al
Operation Metro mapon Conquest módban 64 slotos szerveren feldobtam a lépcsőn egy granyót, kirobbant 8 enemy+ felmentem és ledaráltam 4 et. 5másodpercre rá kaptam egy kick-et mentem volna vissza de ezt írta:
Game server requires PunkBuster Download or update Punkbuster now Click continue when you are done to join this server.
aztán leszedtem PunkBuster-t rányomtam Origin-re és a BF3 letörlődött!!
Miért?
Válasz Szotyika14 #884. hozzászólására
Skype vírusirtó steam origin utorrent daemon tools meg még néha egy kettő ilyesmi
Válasz dekosmaster #885. hozzászólására
Hoppá! Ez a driver csak 64 bit-re jó, nekem meg 32 bites win7 professional-em van!
Hulyeseg, innet toltsd le: 290.36 win7 32bit es ezt most lattom hogy ez a legfrissebb: 290.53 win7 32bites.Az utobbit nem probaltam,de az elotte levot kibirod probalni. Nyugodtan, es legyen clean install.
Válasz MasterboyXX #882. hozzászólására
290-est probald ki.
Hoppá! Ez a driver csak 64 bit-re jó, nekem meg 32 bites win7 professional-em van!
Uff, én beszéltem!
Szotyika14 2011. december 22. 15 hozzászólás 7427.
Válasz MasterboyXX #878. hozzászólására
Konfig,milyen programok futnak a haterben ,gondolok arra hogy ott az ora mellett mi,minden van.
Skype vírusirtó steam origin utorrent daemon tools meg még néha egy kettő ilyesmi
Válasz MasterboyXX #882. hozzászólására
290-est probald ki.
A 290.36 bétát? :nyelves:
Uff, én beszéltem!
Válasz dekosmaster #881. hozzászólására
Nvidia driver: 285.62
Beállítás alatt mit értesz? A játékbeli? Minden középértéken, 1440-ben.
290-est probald ki.
Válasz MasterboyXX #880. hozzászólására
Meg a nvidia driver verziojat kerem. Na meg hogy milyen beallitasok kozt van ez.
Nvidia driver: 285.62
Beállítás alatt mit értesz? A játékbeli? Minden középértéken, 1440-ben.
Uff, én beszéltem!
Válasz dekosmaster #879. hozzászólására
Alaplap: Gigabyte H55M-S2V 1333
Proci: Intel Core-I3 540 3,07 GHZ
Memória: 4GB Kingston (2x2GB)
Táp: 500 W (márkát sajna nem tudom)
Videokártya: Asus GeForce GT240 1GB DDR3 (Silent version)

Az adatokat fejből nyomom, mert ismételten nem vagyok otthon, tehát ha kell valamilyen kiegészítés, csak szólj! :pirul:
Meg a nvidia driver verziojat kerem. Na meg hogy milyen beallitasok kozt van ez.