Mumble Nézet News Hasábok Régi Játék oldalak Szolgáltatás oldalak Partner oldalak
Bezárás

CSHU - Hungarian Counter-Strike Portal

Hét replayeTovább

minimap

Infi vs Fly

topicheader

BF3 gondok, problémák, segítség

Létrehozva: 2011. október 2. Létrehozta: vferi65 Kategória: BF3 4480 hozzászólás

Amennyiben technikai segítség kell, a gyorsabb és hathatósabb válaszok érdekében a következőket add meg! Proci; VGA; Memória; Hangkártya (alaplapi vagy egyéb) VGA driver verziószáma; Op. rendszer; Op. rendszer mikor volt telepítve Ha van, akkor mi a hibaüzenet, illetve írd le a jelenséget minél részletesebben. Ha képet mellékelsz, fel tudod tölteni itt az oldalon albumba, vagy az alábbi képfeltöltőket is használhatod: http://justpaste.it/np8

ipirock 2011. december 9. 13 hozzászólás 7973.
Válasz ChickHEN #675. hozzászólására
az a suppression az amikor lövőd az ellenfelet ,de nem találod el csak megzavarod vele, ilyenkor a képernyő elhomályosodik és a célzás is nehezebbé válik , ha valaki suppression alatt áll és megölik ( nem az aki a suppression-t végezte) 50 pontot kap a támogató tüzes játékos azaz a suppression-os
Köszönöm a választ!
ChickHEN 2011. december 8. 84 hozzászólás 3120.
Válasz ipirock #674. hozzászólására
Köszönöm! Nagyon jó, és részletes, a "suppressive fire" a fordító prg. szerint elnyomó tűz. az valami speciális tűz, vagy járművek sebzése, vagy mi?
az a suppression az amikor lövőd az ellenfelet ,de nem találod el csak megzavarod vele, ilyenkor a képernyő elhomályosodik és a célzás is nehezebbé válik , ha valaki suppression alatt áll és megölik ( nem az aki a suppression-t végezte) 50 pontot kap a támogató tüzes játékos azaz a suppression-os
Peti
ipirock 2011. december 8. 13 hozzászólás 7973.
Válasz Drang #611. hozzászólására
Köszönöm! Nagyon jó, és részletes, a "suppressive fire" a fordító prg. szerint elnyomó tűz. az valami speciális tűz, vagy járművek sebzése, vagy mi?
zoltus66 2011. december 8. 2 hozzászólás 17407.
NANDOR90-nek egy nagy KÖSZI. Nem gondoltam, hogy bekavar más is, amúgy nincs Joystickom de van kormány és azt húztam ki és már mükszi is.
Még egyszer köszi!!!
MasterboyXX 2011. december 8. 3540 hozzászólás 51.
Válasz Tamas174159 #671. hozzászólására
Kösz, megpróbálom a 11.11c-t. AIDA-m nincs sajnos, keresek valami ingyenes feszültségmérő alkalmazást, és megnézem. De alig 1,5 éves a táp, nem volt túlterhelve, szóval nem hiszem, hogy ez a hiba. Megpróbálok egy BIOS frissítést is, hátha ott akad el valami.
Ingyenessen letöltöd és az ingyenessel elméletileg,tudnod kéne látni.
Im living in the future for more information check my profile! Offcourse there are lots of missunderstanding in life everywhere but I dont care about thoose little things!!!
Tamas174159 2011. december 8. 6 hozzászólás 10472.
Válasz MasterboyXX #670. hozzászólására
Egy AIDA-t futtas a hátérben és nezd meg vele,hogy a pinnek a voltot megtartják vagy sem. Mert szerintem azis lehet,hogy a tápod hibas és nemtudja neki biztositani a feszt. A másik próbáld ki a 11.11c-t per/pillanat az a legfrissebb catalyst.
Innet letöltheted
Kösz, megpróbálom a 11.11c-t. AIDA-m nincs sajnos, keresek valami ingyenes feszültségmérő alkalmazást, és megnézem. De alig 1,5 éves a táp, nem volt túlterhelve, szóval nem hiszem, hogy ez a hiba. Megpróbálok egy BIOS frissítést is, hátha ott akad el valami.
Válasz Tamas174159 #669. hozzászólására
Arctic Cooling Tápegység Fusion 550R 550W, 12cm, 20+4, 80+
Egy AIDA-t futtas a hátérben és nezd meg vele,hogy a pinnek a voltot megtartják vagy sem. Mert szerintem azis lehet,hogy a tápod hibas és nemtudja neki biztositani a feszt. A másik próbáld ki a 11.11c-t per/pillanat az a legfrissebb catalyst.
Innet letöltheted
Im living in the future for more information check my profile! Offcourse there are lots of missunderstanding in life everywhere but I dont care about thoose little things!!!
Válasz MasterboyXX #668. hozzászólására
Probald ki a 11.11c-t,azt arruld mar el,hogy milyen tapoegyseged van, marka/watt esetleg a modeljet.
Arctic Cooling Tápegység Fusion 550R 550W, 12cm, 20+4, 80+
Válasz Tamas174159 #664. hozzászólására
Sziasztok,

két komoly problémám van, nagyon hálás lennék, ha valaki tudna segíteni. Hiába túrtam a netet, épkézláb megoldást nem találtam.

1: A legújabb patch egybeesett egy új videókártya kipróbálásával (Sapphire Radeon HD 6950 2G). A következő problémám volt:
-Játék indítása, töltés, nem jelenik meg semmi, majd egy másodperces sötét srceen, fagyás, és a "display driver stopped responding and has succesfully recovered" Windows üzenet jelenik meg. Játék teszmészetesen lefagyott. (A videókártya kb 49-50 fokos volt, elvileg ez teljesen normális).
-A catalyst centerben levettem a overdrive ban az értékeket minimálisra, a hűtőket felpörgettem maxra. Ekkor elindult a játék, de kb 1-2 perc után megint lefagyott. A következő üzenetet kaptam: Directx funtion "getdeviceremovedreason" failed with DXGI_ERROR_DEVICE_HUNG: Device hung due to badly formed commands.. GPU: "AMD Radeon HD 6900 Series", Driver: 11.11
Ha valaki találkozott ehhez hasonló problémával, hogy tudta megoldani?

2: A második kérdésem nem csak BF3 specifikus, de remélem tudtok segíteni. Pár hónapja frissítettem a videokártya drivert (akkor még HD 5750-esem volt), és egyben felraktam a catalyst control centert. A frissítés után mintha elfelejtette volna a gépem kezelni a 3d-s háttérobjektumokat a játékokban. Gyakorlatban úgy néz ez ki egy FPS-ben, hogy míg a fegyver, a figurák grafikájával nincs gond, a fák, a házak, a fű olyan gyalázatosan néz ki, mintha a 90-es évek közepén lennék (2d-s, pixeles lapok). Azóta újra telepítettem a Windowst, most vettem egy vadi új videókártyát, többször újratelepítettem a drivert, illetve frissítettem is, de a probléma megmaradt. Lehetséges, hogy az a bizonyos telepítés belenyúlt a BIOSba, vagy tönkrevágott valamit az alaplapon? Vagy egyszerűen rosszul állítok be valamit (mindent kipróbáltam a Catalystban, de nem lett jobb)? Tudom, hogy ez kicsit kusza így, de hátha belefutott már valaki hasonlóba, vagy van egy jó ötlete.

-INTEL Core I5-750 2,66GHz 8MB Cache BOX
-ASUS Alaplap S1156 P7P55D Intel P55, CF, ATX
-KINGSTON Memória HYPERX DDR3 4GB
-Sapphire Radeon HD 6950 2G
-Win 7 32 (októbekben telepítve)
-11.11-es hivatlaos Ati driver, catalyst contron centerrel.

Előre is nagyon köszönöm a ötleteket, segítségeket!

Tamás
Probald ki a 11.11c-t,azt arruld mar el,hogy milyen tapoegyseged van, marka/watt esetleg a modeljet.
SIN 2011. december 8. 2161 hozzászólás 127.
Válasz Tamas174159 #666. hozzászólására
Köszönöm, jövő héten meg is próbálkozom vele.
ha bírsz addig várni... :xD:
Válasz SIN #665. hozzászólására
Na akkor ne is gondolkozz tovább:
WIN7 64bit felrakása lesz az első lépés, és véleményem szerint az utolsó is. :xD:

Ok:
A 32bites windows csak 3 gb memóriát kezel, így a 4 gigádból csak 3-at használhatsz, ami pedig igencsak jól jönne a combos videókártyád mellé. Ezenkívül a 64bites windowsra más driver van Ati-tól, ami remélhetőleg meg is oldja a problémád.
Köszönöm, jövő héten meg is próbálkozom vele.
SIN 2011. december 8. 2161 hozzászólás 127.
Válasz Tamas174159 #664. hozzászólására
Sziasztok,

két komoly problémám van, nagyon hálás lennék, ha valaki tudna segíteni. Hiába túrtam a netet, épkézláb megoldást nem találtam.

1: A legújabb patch egybeesett egy új videókártya kipróbálásával (Sapphire Radeon HD 6950 2G). A következő problémám volt:
-Játék indítása, töltés, nem jelenik meg semmi, majd egy másodperces sötét srceen, fagyás, és a "display driver stopped responding and has succesfully recovered" Windows üzenet jelenik meg. Játék teszmészetesen lefagyott. (A videókártya kb 49-50 fokos volt, elvileg ez teljesen normális).
-A catalyst centerben levettem a overdrive ban az értékeket minimálisra, a hűtőket felpörgettem maxra. Ekkor elindult a játék, de kb 1-2 perc után megint lefagyott. A következő üzenetet kaptam: Directx funtion "getdeviceremovedreason" failed with DXGI_ERROR_DEVICE_HUNG: Device hung due to badly formed commands.. GPU: "AMD Radeon HD 6900 Series", Driver: 11.11

2: A második kérdésem nem csak BF3 specifikus, de remélem tudtok segíteni. Pár hónapja frissítettem a videokártya drivert (akkor még HD 5750-esem volt), és egyben felraktam a catalyst control centert. A frissítés után mintha elfelejtette volna a gépem kezelni a 3d-s háttérobjektumokat a játékokban. Gyakorlatban úgy néz ez ki egy FPS-ben, hogy míg a fegyver, a figurák grafikájával nincs gond, a fák, a házak, a fű olyan gyalázatosan néz ki, mintha a 90-es évek közepén lennék (2d-s, pixeles lapok). Azóta újra telepítettem a Windowst, most vettem egy vadi új videókártyát, többször újratelepítettem a drivert, illetve frissítettem is, de a probléma megmaradt. Lehetséges, hogy az a bizonyos telepítés belenyúlt a BIOSba, vagy tönkrevágott valamit az alaplapon? Vagy egyszerűen rosszul állítok be valamit (mindent kipróbáltam a Catalystban, de nem lett jobb)? Tudom, hogy ez kicsit kusza így, de hátha belefutott már valaki hasonlóba, vagy van egy jó ötlete.

Tamás
Na akkor ne is gondolkozz tovább:
WIN7 64bit felrakása lesz az első lépés, és véleményem szerint az utolsó is. :xD:

Ok:
A 32bites windows csak 3 gb memóriát kezel, így a 4 gigádból csak 3-at használhatsz, ami pedig igencsak jól jönne a combos videókártyád mellé. Ezenkívül a 64bites windowsra más driver van Ati-tól, ami remélhetőleg meg is oldja a problémád.
Sziasztok,

Tamás
MasterboyXX 2011. december 7. 3540 hozzászólás 51.
Válasz zoltus66 #662. hozzászólására
SEGÍTSETEK!!
a hét elején megbolondult a multi játék. ha belépek a játékba elkezd balra forogni! a gép az jó eddig simán ment minden, a héten már meg tettem mindent, javítás, frissítés még ráolvasás is de semmi. nagyon meg köszönném ha valaki segítene!
Joyt huzd ki.
zoltus66 2011. december 7. 2 hozzászólás 17407.
SEGÍTSETEK!!
a hét elején megbolondult a multi játék. ha belépek a játékba elkezd balra forogni! a gép az jó eddig simán ment minden, a héten már meg tettem mindent, javítás, frissítés még ráolvasás is de semmi. nagyon meg köszönném ha valaki segítene!
bencewr 2011. december 7. 17 hozzászólás 7150.
Válasz ChickHEN #659. hozzászólására
a-a , marad a LOW ,én is úgy tolom majd beszerzek 1 új kártyát lassacskán de így is teljesen szép csak picit pixeles

monitorod felbontásáról még egyébként nem beszéltél mert ha 1200 vagy 1400 környékén van lehet LOWról majd feljebb lehet rakni
A monitorom felbontása 1280x1024 .. :D
BFJunkie 2011. december 7. 44 hozzászólás 4518.
Válasz MasterboyXX #657. hozzászólására
Az okot nem,de beprobalhatod hogy,az originben a jatekot javitasra rakod,es felteszed a legfrissebb patchet ha meg nem tetted meg.
tegnap letöltöttem de a biztonság kedvéért megcsináltam de még mindig nem jo :szomoru:
http://www.youtube.com/user/TheK1llerElite
ChickHEN 2011. december 7. 84 hozzászólás 3120.
Válasz bencewr #658. hozzászólására
Medium beállításon menne? :oO:
a-a , marad a LOW ,én is úgy tolom majd beszerzek 1 új kártyát lassacskán de így is teljesen szép csak picit pixeles

monitorod felbontásáról még egyébként nem beszéltél mert ha 1200 vagy 1400 környékén van lehet LOWról majd feljebb lehet rakni
Peti
Válasz MasterboyXX #655. hozzászólására
Mennni,fog csak ne vard el az ultra es a hasonlo nagy felbontassokat,azzal a videokartyaval.
Medium beállításon menne? :oO:
Válasz BFJunkie #656. hozzászólására
Hali!
Nemtudja valaki hogy az miért lehet h egy néhány napja (utolsó patch előtt 1-2 nappal) szinte nem tudok játszni: belépek a játékba és 5 perc után kifagy, eddig ment rendesen, hiába veszek le mindent lowra felbontást kissebbre, ugyan úgy kiakad. Ha valaki tud rá megoldásd h miért lehet írjon! köszi!
Az okot nem,de beprobalhatod hogy,az originben a jatekot javitasra rakod,es felteszed a legfrissebb patchet ha meg nem tetted meg.
BFJunkie 2011. december 7. 44 hozzászólás 4518.
Hali!
Nemtudja valaki hogy az miért lehet h egy néhány napja (utolsó patch előtt 1-2 nappal) szinte nem tudok játszni: belépek a játékba és 5 perc után kifagy, eddig ment rendesen, hiába veszek le mindent lowra felbontást kissebbre, ugyan úgy kiakad. Ha valaki tud rá megoldásd h miért lehet írjon! köszi!
http://www.youtube.com/user/TheK1llerElite
Válasz bencewr #654. hozzászólására
De hát a minimum gépigénynél az enyém erősebb .. mi lehet a probléma? :siros::siros::siros:
Mennni,fog csak ne vard el az ultra es a hasonlo nagy felbontassokat,azzal a videokartyaval.
Válasz Tejbajusz #652. hozzászólására
Hali!

Sajna lowon is akadni fog,erre készülj fel. 95% bizonyossággal mondom.:bocs:
De hát a minimum gépigénynél az enyém erősebb .. mi lehet a probléma? :siros::siros::siros:
Oliver8602 2011. december 7. 6 hozzászólás 10464.
Válasz SIN #629. hozzászólására
konfigold újra a beállításokat (gombok)
Köszke.Az volt a baj.
Tejbajusz 2011. december 7. 3 hozzászólás 14566.
Válasz bencewr #647. hozzászólására
Proci:Pentium Dual Core CPU E6500 2.93Ghz 213 Ghz
Memória: 3GB RAM..
Hangkártya:Intel 82801GB ICH7 - High Audio Controller A-1
Op.rendszer:Windows 7
Op.rendszer telepítve kb. 2011 augusztusban
VGA:ATI RAEDON HD 4600 Series .
Még nincs meg a BF3 de azért írom le a gépem adatait hogy milyen grafikai beállításokat javasoltok a BF3-hoz?Szép látványt és sok FPS-t szeretnék :D
Hali!

Sajna lowon is akadni fog,erre készülj fel. 95% bizonyossággal mondom.:bocs:
MasterboyXX 2011. december 6. 3540 hozzászólás 51.
Válasz palinho96 #649. hozzászólására
skacok az miért van, hogy elindítom az Origint kiírja , hogy frissítés van..
aztán kiírja, hogy Szüneteltettett letöltés.. rámegyek a folytatásra.. utána csak ellenőrzés majd szüneteltetett.. megint rámegyek és akkor már Kék a csík de nem szed 0kb/s semmivel.. egy 15-20 msáodperc múlva újra ellenőrzés és így tovább...
Már rohadt sokszor újraindítottam az Origint is meg a gépet is, de semmi..
PLS HELP!
Torold ki az origint es rakd ujra.
shaddam 2011. december 6. 906 hozzászólás 407.
Úgy tűnik a battlelog nem lett felkészítve a karkandra.A battlereportban nem szerepelnek az új mapok és a B2K fegyverek/dogtagek(a delfines dogtag cuki :sziv: ) sem.Ingame minden hibátlan ellenben, a rombolás is nagyobb a beígértnek megfelelően. Lehet jövő hétre meghegesztik,de gondoltam jó tudni ezekről a hibákról.
"When the battlefield is under total control, war becomes routine." Solid Snake
palinho96 2011. december 6. 20 hozzászólás 6554.
skacok az miért van, hogy elindítom az Origint kiírja , hogy frissítés van..
aztán kiírja, hogy Szüneteltettett letöltés.. rámegyek a folytatásra.. utána csak ellenőrzés majd szüneteltetett.. megint rámegyek és akkor már Kék a csík de nem szed 0kb/s semmivel.. egy 15-20 msáodperc múlva újra ellenőrzés és így tovább...
Már rohadt sokszor újraindítottam az Origint is meg a gépet is, de semmi..
PLS HELP!
Válasz bencewr #647. hozzászólására
Még nincs meg a BF3 de azért írom le a gépem adatait hogy milyen grafikai beállításokat javasoltok a BF3-hoz?Szép látványt és sok FPS-t szeretnék :D
Ezzel, a geppel nem mondhatnam egyikket se.
bencewr 2011. december 6. 17 hozzászólás 7150.
SIN 2011. december 6. 2161 hozzászólás 127.
Válasz ungernvandor #638. hozzászólására
én vmi forumra gondoltam, vagy vmi ilyesmi, -mi is ez valojában?
Teamspeak, az olyasmi, mint a skype.
Válasz MasterboyXX #644. hozzászólására
Köszönöm szépen :mosoly:
Válasz YouR_DestinY_HUN #643. hozzászólására
Pontosan mi is ez az application profile? :pirul:
Válasz MasterboyXX #636. hozzászólására
Mert a back to karkand dlc, akkor fog menni mikor unlockoljak,vagyis a jovohet kedden,fogjak beaktivalni.

Masik szedjel le a Catlyst oldalarol egy aplication profilt az uj driverhez.
Pontosan mi is ez az application profile? :pirul:
Válasz MasterboyXX #640. hozzászólására
Van routered? Ha igen bepotyogod a bongeszodbe: 192.168.1.1 es belepsz a hozzafereseiddel.
Koszönöm , csak a lényeg....
Csak az utorrentbe találtam ilyen beállítást. UPnP disabled, de hol kellene letiltani?
Válasz ungernvandor #639. hozzászólására
You will need to disable "UPnP" on your router to fix this error.

Vki uraim, segítsen.
Van routered? Ha igen bepotyogod a bongeszodbe: 192.168.1.1 es belepsz a hozzafereseiddel.

Vki uraim, segítsen.
Válasz SIN #628. hozzászólására
Látom az online support-al szórakozol. Részvétem.
Ha kell értelmes segítség:
Teamspeak 3 server: teamspeak.hu
én vmi forumra gondoltam, vagy vmi ilyesmi, -mi is ez valojában?
Válasz SIN #635. hozzászólására
Ok, ezt nem tudtam, kezdjük újból:
Amennyiben technikai segítség kell, a gyorsabb és hathatósabb válaszok érdekében a következőket add meg! Proci; VGA; Memória; Hangkártya (alaplapi vagy egyéb) VGA driver verziószáma; Op. rendszer; Op. rendszer mikor volt telepítve Ha van, akkor mi a hibaüzenet, illetve írd le a jelenséget minél részletesebben.
Ezeket kérem.
VGA: ATI Radeon HD 5850 ebből 2 is van de csak 1et használhatok :S Driver: AMD Catalyst 11.11
CPU: AMD Phenom II x4 B55 3.23GHz
Mem.: GEIL Black Dragon 2x2Gb
a hangkártya alaplapi
Op.: Win 7 Ultimate 32 bit
Válasz YouR_DestinY_HUN #633. hozzászólására
Azt sejtettem h miért nem megy nekem még a B2K de reméltem h nem kell újraraknom. :szomoru:
A hétvégén dobtam újra és akkor sem segített, de azért megpróbálom végül is nem vesztek semmit.
Köszi
Mert a back to karkand dlc, akkor fog menni mikor unlockoljak,vagyis a jovohet kedden,fogjak beaktivalni.

Masik szedjel le a Catlyst oldalarol egy aplication profilt az uj driverhez.
Válasz YouR_DestinY_HUN #633. hozzászólására
Azt sejtettem h miért nem megy nekem még a B2K de reméltem h nem kell újraraknom. :szomoru:
A hétvégén dobtam újra és akkor sem segített, de azért megpróbálom végül is nem vesztek semmit.
Köszi
Ok, ezt nem tudtam, kezdjük újból:
Amennyiben technikai segítség kell, a gyorsabb és hathatósabb válaszok érdekében a következőket add meg! Proci; VGA; Memória; Hangkártya (alaplapi vagy egyéb) VGA driver verziószáma; Op. rendszer; Op. rendszer mikor volt telepítve Ha van, akkor mi a hibaüzenet, illetve írd le a jelenséget minél részletesebben.
Ezeket kérem.
Válasz SIN #628. hozzászólására
kÖSZ, MEGPROBÁLOM
Köszi
Válasz YouR_DestinY_HUN #630. hozzászólására
Sziasztok
Sajnos nekem még a javítással sem javult meg a játék :siros:
Ha kikapcsolom a CrossfireX-et akkor nincs baja a videókarival de ezek után is max fél percet tudok játszani.
Már javítottam a patch után rendszergazdaként is indítottam, de sajnos semmi sem segített eddig :/
Ha van valakinek valami ötlete szívesen fogadom mert már az első javítás óta nem tudok játszani, pedig már nagyon érdekelt volna a B2K kiegészítő is.
Előre is köszönöm a segítséget :mosoly:
Rakd újra teljesen a játékot. Nem javítás.
Válasz YouR_DestinY_HUN #630. hozzászólására
Sziasztok
Ha kikapcsolom a CrossfireX-et akkor nincs baja a videókarival de ezek után is max fél percet tudok játszani.
Már javítottam a patch után rendszergazdaként is indítottam, de sajnos semmi sem segített eddig :/
Ha van valakinek valami ötlete szívesen fogadom mert már az első javítás óta nem tudok játszani, pedig már nagyon érdekelt volna a B2K kiegészítő is.
Hát pedig arra még várhatsz, egészen pontosan DECEMBER 13-ig, kivéve, ha PS3-ad van, akkor meg lökd bele a tálcába a lemezt és hadd szóljon.
Sziasztok
Válasz Oliver8602 #625. hozzászólására
Extra help!!!
Nem tudom milett most a BF3-mal.Játszottam rajta vagy 6órát semmi lagg hiba,most fogta magát és lefele nézek és pörgök egyfolytában.

HELP
konfigold újra a beállításokat (gombok)
Válasz ungernvandor #627. hozzászólására
Ez a problemam
game disconnected: your connection to the server timed out

es ez a megoldas, live chaten ezt mondtak, Vagy frissitjek routert vagy mi ilyesmi, AKI TUD KEREM SEGITSEN, KELL A MULTYPLAYER

To get inside your router and access its control panel:
Type the router’s internal IP address into your web browser on a computer on your network (IP addresses are different for each router. For DLink, it's http://192.168.0.1., for Linksys routers it’s http://192.168.1.1, and http://192.168.2.1 for several other brands. Check your router’s manual if none of these work for you.)
Click the Tools tab, then the Misc button.
Click Disabled next to the UPNP listing.
Be sure to click Apply to update the router with this new setting.

Is there anything else I may assist you with today?
Ez a problemam
game disconnected: your connection to the server timed out

es ez a megoldas, live chaten ezt mondtak, Vagy frissitjek routert vagy mi ilyesmi, AKI TUD KEREM SEGITSEN, KELL A MULTYPLAYER

To get inside your router and access its control panel:
Type the router’s internal IP address into your web browser on a computer on your network (IP addresses are different for each router. For DLink, it's http://192.168.0.1., for Linksys routers it’s http://192.168.1.1, and http://192.168.2.1 for several other brands. Check your router’s manual if none of these work for you.)
Click the Tools tab, then the Misc button.
Click Disabled next to the UPNP listing.
Be sure to click Apply to update the router with this new setting.

Is there anything else I may assist you with today?